Показано 1–24 із 51

Мульти-спліт кондиціонери

Що робити, якщо потрібно охолоджувати декілька кімнат. Зазвичай у цьому випадку, обирають мульти-спліт кондиціонер. Але як його вибрати. Чи буде він коштувати дешевше, та, чи дійсно це «магічне вирішення для багатокімнатних будинків»?

Довідка: Мульти-спліт система кондиціювання повітря, складається одного компресору, що встановлюється с зовнішньої сторони будинку, та декількох блоків розповсюдження холодного повітря. такі системи бувають на 2, чи більше кімнат.

Самий поширений міф

Найпопулярніший міф це те, що мульти-спліт система кондиціювання повітря буде коштувати значно дешевше, ніж купити один кондиціонер. Це взагалі не так, тому що, не дивлячись на те, що компресорний блок встановлюється лише один в усій системі, є декілька значних конструктивних змін, що значно підвищують ціну на прилад.

  1. Компресор має бути більш потужним, майже у двічі (для варіантів, що використовуються на 3 чи 4 блоки ще потужнішим).
  2. Для інверторних моделей, також значно ускладняється електрона частина. Також ресурс мульти-спліт системи із кондиціонером інверторного типу буде меншим, адже прилад буде працювати безперервно, тому що досягнути однакової температури одночасно в обох приміщеннях де працює кондиціонер майже неможливо.
  3. У кондиціонері встановлена система розподілення фреону.

Та ще забагато конструктивних особливостей, що зроблять усю спліт систему не тільки дорожчою але й більш складною пді час монтажу. Зазвичай добрий мульти-спліт кондиціонер може коштувати на декілька десятків відсотків дорожче ніж встановлення двох кондиціонерів.

Коли саме потрібно

Мульти-спліт системи кондиціювання повітря зазвичай раціонально використовувати коли у будинку (квартирі) є прохідні кімнати, що не мають прямого сполучення с зовнішньою стіною. 

Або коли потрібно зберегти зовнішній вигляд будинку. Зазвичай це стосується приватних будинків, де встановлюються більш потужні системи.

Тільки у цих випадках, встановлення мульти-спліт системи кондиціювання повітря буде доцільним. 

На що звернути увагу

Якщо ви вирішили брати мульти-спліт систему кондиціювання для своїх приміщень, не варто економити та обирати кондиціонер за ціною. Адже як вже було вказано раніше, дешевше встановити два окремих кондиціонера на дві кімнати. Під час підбору моделі зверніть увагу на:

  • Загальну площу приміщень.
  • Чи є у вас можливість звести усі траси (дроти і трубки) до єдиної точки.
  • Чи вистачить потужності кондиціонера.
  • Якого типу компресор.

В усьому іншому, принципи підбору спліт системи не відрізняються від звичайних кондиціонерів.