Відповідаємо на часті питання про кондиціонери
Як правильно підібрати потужність кондиціонера?
Необхідна потужність охолодження залежить від площі кімнат, розміру і орієнтації вікон, інтенсивності освітлення, кількості постійних мешканців, наявності побутової техніки. Помилково обрана модель з недостатньою потужністю не впорається зі своїм завданням, хоча і буде працювати на знос. Зайве потужний кондиціонер буде занадто часто включатися короткими імпульсами, що також скоротить термін його служби.
На нашому сайті є програма підбору кондиціонера. Але бажано, щоб на місці майбутньої установки кондиціонера побував фахівець і ретельно справив розрахунок. У нього слід поцікавитися надійністю різних моделей, наявністю гарантійного та сервісного обслуговування.
Чим інверторний кондиціонер краще звичайного? Чи варто витрачати гроші на більш дорогий інверторний кондиціонер або це просто модно?
Кондиціонер з інвертором – це кондиціонер з регульованою потужністю компресора. На відміну від звичайного кондиціонера він не відключається, досягнувши заданої температури, а переходить на знижену потужність. Що це дає?
- Економія електроенергії до 30%
- Кондиціонер працює тихо, немає клацань при включенні і відключенні.
- Збільшується швидкість охолодження, так як для досягнення заданої температури кондиціонер працює при максимальній потужності компресора.
Однак інверторні кондиціонери дорожче неінверторних аналогів. Зазвичай різниця – кілька тисяч гривень. Але давайте порахуємо, скільки Ви зможете заощадити. Припустимо, ви будете використовувати кондиціонер з потужністю охолодження 4 кВт (споживає 1 кВт електроенергії) по 10 годин на день 4-5 місяців на рік. За рік він витратить близько 1500 кВт * год, і економія при використанні інвертора складе до 500 кВт * год. Ціна 1 кВт * год в Україні в 2014 році – близько 4 гривні, значить щороку ви економите до 2000 гривень.

Коли краще купувати кондиціонер: до або після ремонту?
Краще виконати монтаж кондиціонера до або під час ремонту. В цьому випадку, комунікації можна прибрати в стіну (буде потрібно штроболення), а пластиковий короб, яким вони зазвичай закриваються, не псуватиме ваш інтер’єр. Якщо все-таки доводиться встановлювати кондиціонер в квартирі, в якій вже зроблений ремонт, то у монтажної бригади обов’язково повинен бути будівельний пилосос, за допомогою якого відразу відсмоктується літаючий від свердління пил.
Чим плазмове очищення повітря краще звичайного фільтра для кондиціонера? Чи має сенс купувати плазмовий фільтр для звичайної квартири?
Звичайний фільтр кондиціонера (грубої очистки) – це просто дрібна сіточка, що затримує велику пил. Він не може видалити з повітря ні мікроби, ні дрібний пил, ні неприємні запахи. Плазмовий фільтр на це здатний.
До того ж плазмовий фільтр кондиціонерів Toshiba Дайсікай обробляє набагато більші обсяги повітря, ніж звичайний фільтр, і очищає повітря до санітарних норм практично в 10 разів швидше. Так що якщо хочете дихати в квартирі чистим, а не просто охолодженим, повітрям – купуйте кондиціонер з плазмовим фільтром.
Чи є кондиціонери, які можуть подавати з вулиці свіже повітря?
Настінні Спліт-системи не можуть поставляти в приміщення повітря в обсязі, достатньому для повноцінної вентиляції. Навіть якщо ви купите модель, яка подає повітря з вулиці по тонкій трубочці, все одно доведеться провітрювати приміщення.
Віконні кондиціонери можуть викидати за вікно близько 10%, що викачується повітря, відповідно така ж його кількість надходить через двері. Для вентиляції можна використовувати канальні кондиціонери, які можуть не тільки охолоджувати або нагрівати, але і забирати з вулиці до 30% свіжого повітря. На жаль, вони великих габаритів і вимагають розводки повітропроводів. Тому в квартирах зазвичай встановлюються не канальні кондиціонери, а малогабаритні вентиляційні установки.
Чи може кондиціонер очищати повітря в приміщенні?
Звичайний кондиціонер не в змозі замінити очисник повітря, так як головна його задача – знижувати температуру в приміщенні. Однак японські інженери зробили практично неможливе: спліт-системи Toshiba Daiseikai оснащені професійною системою очищення повітря і вбудованим іонізатором. Кондиціонери Daiseikai успішно пройшли сертифікацію по японському стандарту для побутових очисників повітря.
Чи всі кондиціонери згодом «течуть». Чи так це?
Справа в тому, що сучасний кондиціонер сам по собі «текти» не почне, скільки б років ви його не використали. Найпоширеніша причина поломок (80%) – некваліфікований монтаж. Через що може бути витік фреону, забруднення теплообмінників і вентиляторів. Внаслідок цих порушень падає холодопродуктивність кондиціонера і починає обмерзати теплообмінник внутрішнього блоку. При засміченні дренажної магістралі кондиціонер починає «текти». Всі ці фактори здатні не тільки зменшити термін служби кондиціонера, але і повністю вивести його з ладу.
Тому, перш ніж купувати дорогу техніку, необхідно якомога більше дізнатися що продає фірма і умови гарантійного і постгарантійного обслуговування. Крім того, професійна кліматична фірма ніколи не запропонує якісну послугу з «викидними» цінами. «Безкоштовний сир – тільки в мишоловці» – це прислів’я ще ніхто не відміняв.

Чи можна обігрівати кімнату кондиціонером? Знаю, що є кондиціонери з режимом нагріву, але чи можуть вони працювати взимку?
Багато моделей кондиціонерів можуть обігрівати приміщення, але як правило, спліт-систему можна включати на обігрів тільки при температурі на вулиці вище нуля (тобто навесні і восени). Існують кондиціонери, здатні обігрівати кімнату і при мінусовій температурі на вулиці, наприклад, настінні спліт-системи Daiseikai Toshiba (працюють до -15 градусів на вулиці). Вони спеціально адаптовані до умов європейської зими.
До речі, зігріваючи приміщення кондиціонером, Ви заощадите електроенергію. Адже при потужності обігріву, наприклад, 3 кВт кондиціонер витрачає всього 0,7 кВт – вчетверо менше, ніж масляний радіатор тієї ж потужності.