Почему не чистят кондиционеры?

Чому клієнти не чистять кондиціонери?

Більшість покупців кондиціонерів нерідко забувають про свої надбання, а також не розглядають кондиціонер як, наприклад, ноутбук або комп’ютер, який періодично потребує чищення. Зараз майже кожен користувач ноутбука знає: якщо не чистити, то рано чи пізно буде «гальмувати», а потім взагалі вийде з ладу, тому що перегріється.

Звичайно, кондиціонер не може перегрітися від того що він засмічений? Або може?

«Якщо кондиціонер не обслуговувати, то у нього буде падати холодопродуктивність – потужність з якою він охолоджує приміщення. Як наслідок, кондиціонер буде охолоджувати  приміщення довше. Люди в приміщенні будуть знаходитися з постійно працюючим кондиціонером, а це може стати причиною застуди. Особливо якщо в приміщенні перебувають діти. Також на радіаторі і фільтрах будуть накопичуватися мікрозабруднення, які будуть розноситися по квартирі. Якщо в квартирі курять, то шар нікотину обов’язково осяде на випарник » – коментує Віталій Корейба,провідний спеціаліст по кліматичному обладнанні.

Як можна судити з цього коментаря, в таких умовах, в принципі, кондиціонер буде працювати, але просто з кожним роком все слабкішими і слабкішими.

Ми взяли ще один коментар у керівника компанії  Миколи, задавши йому те ж саме питання:

«Забруднений випарник і крильчатка в вентиляторі (на внутрішньому блоці) призводить до менш ефективного (повільного) теплообміну. Відповідно тривалість роботи компресора для заданих умов збільшується – зменшується ресурс.

Брудний випарник і крильчатка призводить до того, що фреон не до кінця випаровується, він може в рідкому вигляді потрапити в компресор це загрожує гідроударам і виходом з ладу компресора. А вони в більшості своїй не ремонтуються. І вартість компресора з заміною наближається до вартості нового зовнішнього блоку ».

Можна підвести підсумок:

Кондиціонер налаштовується на певну температуру. Якщо випарник чистий, то він швидко наганяє задану температуру. Якщо ж випарник засмічений, то на охолодження повітря до потрібної температури піде в 5-10 разів більше часу. Це по-трохи вбиває компресор, крім того кондиціонер працює довше, і збільшується ризик застудитися. До того ж накопичується бруд в дренажній ванні, плодяться бактерії. Може з’явитися неприємний запах, який буде потрапляти в повітря приміщення.

В результаті без догляду за кондиціонером компресор вийде з ладу, а компресор – найдорожча частина в системі кондиціонування і його заміна коштує дорого.

Що робити?

Обслуговувати кондиціонер не складно. Зняти фільтри, помити згідно з інструкцією виробника і використовувати спеціалізований засіб для дезінфекції та очищення поверхонь випарника.

Профілактичне очищення кондиціонера займає 10 хвилин і повинна проходити з частотою 1 раз в 2 тижні. А ось сервісне обслуговування (за рекомендаціями виробників спліт-систем для збереження гарантії) потрібно виробляти хоча б 1 раз на рік перед сезонним використанням.