Можно ли включать кондиционер зимой

ЧИ МОЖНА ВМИКАТИ КОНДИЦІОНЕР ВЗИМКУ: ОБІГРІВ І ОХОЛОДЖЕННЯ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Взимку коли температура повітря змінюється, змінюється і його вологість — тому при роботі кондиціонера виникають надлишки вологи (конденсат). У більшості кондиціонерів встановлена дренажна система для видалення вологи: видима частина цієї системи — трубка, яка, як правило, виходить на вулицю. Якщо на вулиці дуже холодно, трубка дренажної системи замерзає, і в ній утворюється крижана пробка, яка не дає конденсату вийти назовні. Тоді у вологи залишається два виходи: або вона просочується в Ваш будинок через внутрішній корпус, або виводить прилад з ладу.

Від холодів потерпає і зовнішній блок, зокрема компресор — «серце» кондиціонера, стискає холодильний агент (необхідний для роботи кондиціонерів) і підтримує його рух по іншим частинам приладу. Виконувати свої прямі обов’язки йому допомагає спеціальне масло, властивості якого якраз залежать від температури повітря. Якщо вона опуститься нижче межі, затвердженої виробником, масло загусне, і деталі компресора будуть зношуватися.

Існує ще одна небезпека. У режимі обігріву холодильний агент, незважаючи на свою назву, повинен не охолоджуватися, а нагріватися. При надмірно низькій температурі цього не відбувається. При надходженні охолодженого, тобто рідкого, холодоагенту в компресор відбувається гідравлічний удар — він і може привести прилад у непридатність.

Тому взимку слід використовувати кондиціонер з обережністю і слідувати інструкції по експлуатації.

Та є інверторні моделі кондиціонерів які можуть працювати за низьких температур без шкоди приладу. Деякі моделі таких кондиціонерів наприклад бренду Toshibaможуть працювати до -25с, це температура заявлена виробником. Хоча такі моделі кондиціонерів коштують дорожче звичайних кондиціонерів на охолодження та проте вони є більш економними в споживанні електроенергії.

ПРИНЦИП РОБОТИ КОНДИЦІОНЕРА НА ОБІГРІВ

В цілому робота кондиціонера будується тільки на одному принципі, знайомому нам з уроків фізики: поглинається тепло при випаровуванні, а виділяється — при конденсації.

Спочатку прилад призначався для охолодження, але сучасні технології зробили крок далеко вперед, так що зараз обігрів — звичайнісінька функція для кліматичної техніки. Щоб зрозуміти, як працює кондиціонер на обігрів, давайте спочатку розглянемо, як він працює на охолодження:

Як працює кондиціонер на обігрів:

  • Холодоагент в газоподібному стані надходить в компресор.
  • У компресорі холодоагент стискується під тиском і нагрівається до дуже високої температури.
  • З компресора холодоагент потрапляє в конденсатор, де відбувається перехід холодоагенту в рідкий стан.
  • Далі тиск холодоагенту знижується, і він потрапляє в випарник внутрішнього блоку кондиціонера, де знову переходить з рідкого стану в газ. Відбувається скипання холодоагенту, він «забирає» тепло з приміщення, проходить зворотний шлях до зовнішнього блоку і «викидає» забране тепло на вулицю.
  • Холодоагент в газоподібному стані знову надходить в компресор, і цикл замикається.

Користуватися режимом обігріву дозволяє спеціальний клапан — він розгортає потік холодоагенту і як би змінює місцями конденсатор і випарник. В іншому принцип кондиціонування повітря той же самий.

ЧИ МОЖНА ВМИКАТИ КОНДИЦІОНЕР ВЗИМКУ НА ОБІГРІВ

Перш ніж користуватися режимом обігріву, переконайтеся, що прилад має таку функцію. Це зазначено в інструкції, а також на самому пристрої — режим обігріву, як правило, позначений піктограмою сонця.

Якщо режим обігріву передбачений, дивіться на нижній поріг температури, при якій можна включати обігрів, — зазвичай це також пишуть в інструкції.

Пам’ятайте: у кожного термометра може бути похибка. Часом вона досягає декількох градусів. Тому краще не користуватися кондиціонером, якщо Ваш термометр показує критичну позначку, заявлену виробником.

ДО ЯКОЇ ТЕМПЕРАТУРИ КОНДИЦІОНЕРИ ПРАЦЮЮТЬ НА ОБІГРІВ

Як правило, кондиціонери справно працюють в режимі обігріву, коли температура повітря вище -5 ° C. При більш низьких температурах, по-перше, потужність обігріву значно падає, а по-друге, виникає ризик обмерзання конденсатора або дренажної системи пристрою. Так що не рекомендуємо включати режим обігріву під час сильних морозів, інакше через неправильну експлуатацію Ви ризикуєте втратити свого кліматичного «друга».

Однак деякі моделі спліт-систем нагрівають повітря і при -10 ° C, і при -15 ° C. Нижня межа температур залежить від типу холодоагенту. Також при -15 ° C працюють інверторні моделі — в них є функція регулювання інтенсивності роботи компресора, що дозволяє йому бути більш гнучким у відношенні зовнішніх температур. Звичайно, ціна інверторного кондиціонера значно вище звичайного.

КОНДИЦІОНЕР НЕ ПРАЦЮЄ НА ОБІГРІВ: ПРИЧИНИ

Найпростіша причина, по якій не працює обігрів, — клієнт купив пристрій, не розібравшись в його можливостях. Скажімо, спліт-системи без режиму обігріву дуже популярні в широтах з теплим кліматом. Тому будьте уважні до всіх дрібниць при покупці кліматичного обладнання.

Улюблений прилад не гріє в холодну пору? Це не дивно. Ми вже писали про можливі небезпеки роботи кондиціонера на морозі: проблема може бути пов’язана і з поломкою компресора, і з маслом, і з дренажною системою. Майстер допоможе правильно та детально розібратися в проблемі.

Якщо обігріву не відбувається, не поспішайте бити тривогу. Особливо коли дисплей показує, що прилад нормально працює. Можливо, просто довго прогрівається внутрішній блок — це нормально в холодну погоду. Температура в приміщенні може почати підніматися протягом 15 хвилин після запуску пристрою.

Ще одна поширена проблема — витік холодильного агента. Витік відбувається, наприклад, з-за неякісної спайки міжблочних трубок, по яких циркулює холодоагент. У цьому випадку знадобиться заправка холодоагентом, яка проводиться сервісними службами.

Навіть якщо Ви знаєте, як правильно встановити кондиціонер, не варто забувати, що після установки за ним потрібно правильно доглядати. Якщо Ви не встигли вчасно очистити фільтри, то поломки не уникнути.

Точно визначити проблему допоможе і невеликий екран індикації. У сучасних моделях він, як правило, виводить код помилки. Значення кожного коду відображено в інструкції.

Якщо Ви не можете визначити причину поломки або не впевнені, що можете полагодити його самостійно, варто викликати майстра.

ЧИ МОЖНА ВМИКАТИ КОНДИЦІОНЕР ВЗИМКУ НА ОХОЛОДЖЕННЯ

Відповідь буде таким же, як і відповідь на питання про обігрів, — можна. Але тільки якщо зима тепла.

Як правило, мінімальна температура, при якій кондиціонер працює нормально в режимі охолодження, — це -5 ° C. При більш низькій температурі прилад схильний до всіх тих небезпек, про які ми писали на початку статті. Тому уважно вивчіть технічні характеристики пристрою, перш ніж користуватися режимом охолодження.

Щоб не відволікатися на роботу кондиціонера, можна встановити ІК-модуль: з ним прилад буде включатися і відключатися автоматично за розкладом, який Ви складете.

Проте у Вас завжди є можливість «посилити» кондиціонер, поставивши зимовий комплект.