Чем опасен неправильный монтаж кондиционера?

Чим небезпечний неправильний монтаж кондиціонера?

Чим небезпечний неправильний монтаж кондиціонера?

Кондиціонер не є кінцевим продуктом, таким, наприклад, як телевізор, холодильник або мікрохвильова піч, які покупець може принести з магазину, підключити до електроживлення і почати користуватися. Будь-який кондиціонер спочатку необхідно правильно встановити. Це завдання необхідно довірити виключно професійним монтажним бригадам, які мають відповідні навички та документи, що підтверджують їх кваліфікацію, наприклад, сертифікат про проходження навчання. Монтаж спліт-системи вимагає ще і спеціального дорогого інструменту. Набір матеріалів, мінімально необхідний для якісної установки, коштує близько 3000 $.

Чим же небезпечний неправильний монтаж кондиціонера?

  • У разі згинання сполучних трубок між внутрішнім і зовнішнім блоками не спеціальним трубозгиначем, а звичайними підручними інструментами або, що ще гірше, руками, розраховувати на тривалу експлуатацію навіть дорогого кондиціонера неможливо. Вся справа в тому, що подібні маніпуляції в місцях вигину значно зменшують перетин, що істотно ускладнює доступ холодоагенту до вузлів приладу. В кінцевому підсумку кондиціонер, не пропрацювавши й половини заявленого терміну, вийде з ладу.
  • Кондиціонер швидко зламається і в разі, якщо в труби з холодоагентом потраплять металеві тирса. Таке може статися, коли при розпилі використовується звичайна ножівка.
  • Через погану обробку кромок цих же труб може виникнути витік фреону. Компресор буде грітися і через деякий час вийде з ладу.
  • Перед першим запуском обов’язково потрібно прочистити магістралі від вологи і пилу, що можна правильно зробити тільки за допомогою професійного компресора. Якщо монтажна бригада цього не зробить, то ймовірність поломки дорогого устаткування істотно зросте.
  • Поломка компресора може статися і через низьку якість пайки. Вона повинна проводитися спеціальним інструментом і припоєм. Якщо пайка буде неякісної, фреон буде стравлювати, що призведе до втрати потужності і перегріву апарату.
  • Якщо монтажники встановлюють кондиціонер за допомогою побутової електродрилі, молотка і зубила, то вся квартира буде покрита товстим шаром пилу або, що гірше, після такого монтажу буде потрібно косметичний ремонт кімнати. Професійні монтажники стіни штроблять за допомогою перфоратора і використовують спеціальний бур з алмазним напиленням.
  • Використання низькопробних дешевих витратних матеріалів також призведе до поломки кондиціонера. Застосування неякісних сполучних трубок між блоками спліт-системи загрожує витоком холодоагенту і поломкою кондиціонера. І будьте впевнені: це станеться в самий жаркий день літа. Якщо ці трубки деформовані, то спліт-система не зможе дати номінальної потужності.
  •  Якщо заощадити на теплоізоляції, то заховані в стіну комунікації з часом почнуть відволожуватися і покриватися цвіллю. А невірно встановлений дренаж призведе до нескінченних калюжах на підлозі.
  •   Кронштейни, які слугують для кріплення зовнішнього блоку, обов’язково повинні бути заводськими, без іржі і з запасом витримувати масу зовнішнього блоку. В іншому випадку зовнішній модуль може звалитися на голови перехожих.