Как продлить срок службы кондиционера?

Обов'язкові роботи з технічного обслуговування кондиціонера.

Кондиціонери для дому потребують щомісячного сервісного обслуговування і щорічної профілактики. Регулярний догляд за кліматичним обладнанням безпосередньо впливає на тривалість його роботи.

Стандартний період експлуатації спліт-систем Toshiba становить 10 років. Такий довгий термін служби виробник гарантує при регулярному і своєчасному проведенні ТО обладнання. Відзначимо, що серед кондиціонерів Toshiba є справжні довгожителі, які бездоганно працюють 12-15 років. Чим уважніше ви ставитеся до спліт-системи, тим довше вона вам прослужить. Так ви зможете заощадити свій бюджет, так як не доведеться купувати і встановлювати новий кондиціонер.

Поточне сервісне обслуговування. Користувач побутового кондиціонера, це може бути настінний, підлоговий, касетний, канальний або стельовий кондиціонер, повинен самостійно проводити поточний сервісне обслуговування, керуючись вказівками, викладеними в інструкції по експлуатації. Це прості роботи, які включають в себе очищення поверхні приладу і фільтрів внутрішнього блоку.

Профілактичне технічне обслуговування. Це вже більш серйозні роботи, які вимагають професійних інструментів і навиків. Такі дії можуть проводитися тільки спеціалізованою компанією, при цьому після кожного ТО в фірмовий гарантійний лист вноситься відповідна відмітка. Вартість робіт визначається цими організаціями виходячи з потужності, типу і кількості внутрішніх блоків, а також складності операцій, що проводяться. Технічне обслуговування кондиціонерів для будинку включає комплекс послуг з діагностики працездатності всіх систем і внутрішніх агрегатів кондиціонера, профілактиці і, якщо необхідно, поточного і планово-попереджувального ремонту поламаних деталей. Під час ТО проводиться діагностика і чистка як внутрішнього, так і зовнішнього блоку.

Технічне обслуговування. Види робіт.

А тепер поговоримо докладніше, які саме роботи повинні проводитися професійною бригадою при технічному обслуговуванні побутового кондиціонера.

Частка внутрішнього і зовнішнього блоків. Як правило, ТО починається з чистки внутрішньої частини кондиціонера і теплообмінників від забруднень. Кондиціонери пропускають значні обсяги повітря. Зовнішній блок піддається впливу пилу, кіптяви, частинок сажі, тополиного пуху, пір’я, листя і гілок рослин і багато чого іншого, що завдає шкоди устаткуванню. Все це осідає на теплообміннику зовнішнього блоку, забруднює його, поступово кондиціонер працює з меншою продуктивністю, а при цьому витрачає все більше електроенергії. В кінцевому підсумку все це може привести до поломки дорогого компресора. Осідання пилу на електричних з’єднаннях, деталях і платах викликає корозію і замикання. Пил і містяться в ньому найдрібніші частинки солей, смоли, каменів, залишки живих організмів підвищують масу лопаток вентилятора і порушують динамічну і статичну балансування. Це призводить до збільшення вібрації і шуму, зниження потужності потоку при зростаючомунавантаженні. Дорога спліт-система перестає на 100% виконувати свої функції. Щоб «оживити» кондиціонер, необхідно почистити теплообмінник і вентилятор зовнішнього блоку.

Періодично необхідно перевіряти дренажну систему кондиціонера і виконувати чистку. Для цього проводиться демонтаж і промивання піддона, діагностика насоса і датчика рівня води, контроль стану випарника на наявність інею. Внутрішній блок спліт-системи працює з повітряною масою приміщення і відчуває вплив пилу, частинок жиру, вовни тварин, пилку рослин. На випарнику внутрішнього блоку відбувається змішання цих частинок з конденсатом і освіту суспензії, яка з плином часу закупорює дренаж. Також дані суміші добре вбирають запахи і служать живильним середовищем для розвитку грибків, бактерій і цвілі, що викликає неприємні запахи і служить причиною алергічних реакцій.

Діагностика. Далі побутові (настінні, підлогові, касетні, канальні або стельові) кондиціонери повинні пройти вимірювання продуктивності, діагностику лінії електроживлення, виявлення і усунення шумів і вібрацій, перевірку середнього тиску при всмоктуванні. В обов’язковому порядку діагностується цілісність холоагентного контуру, при необхідності додається або замінюється фреон. Так як трубопроводи, що з’єднують блоки, завальцьовані при монтажі, домогтися абсолютної герметизації неможливо, тому кондиціонером щорічно втрачається близько 7% обсягу холодоагенту. Щоб спліт-система швидко не вийшла з ладу, необхідно 1 раз в 1,5-2 роки оновлювати запаси фреону. Тільки професіоналам, які знають точний обсяг холодоагенту в кондиціонері і використовують спеціальне обладнання, можна довірити ці відповідальні роботи. Про нестачу фреону також свідчить зниження ефективності функціонування пристрою і обмерзання штуцерних з’єднань зовнішнього блоку. Також під час діагностики вимірюється опір ізоляції лінії електропроводки, перевіряється стан кабелів і контактів, змиритися напруга живлення.

Заміна витратних матеріалів. До таких матеріалів відносяться фільтри тонкого очищення. Втім, користувач може самостійно поміняти даний елемент обладнання. Деякі фільтри багаторазового використання, наприклад фотокаталітичні, які використовуються в кондиціонерах Toshiba, досить промити, просушити, і ними можна знову користуватися.

Система безпеки. Різні кондиціонери відрізняються ступенями захисту від роботи в небезпечних умовах. Так, у устаткування  є «система безпеки», яка відключить пристрій при загрозі поломки, а на дисплеї відобразить код помилки. Система безпеки кондиціонерів Toshibaдозволить вам уникнути значних витрат. Простіші моделі не відключаються заздалегідь, а продовжують працювати аж до поломки. Тому якщо ви помітили, що кондиціонер перестав коректно функціонувати, викличте спеціаліста з технічного обc   луговування. При своєчасному прибуття робота майстра обмежиться простими процедурами: додаванням фреону, чищенням фільтрів та ін. В цьому випадку кондиціонер прослужить вам довше.