Отвечаем на частые вопросы о кондиционерах

Яка різниця між звичайним і інверторним кондиціонерами?

Інверторний кондиціонер – це пристрій нового покоління. За останнє десятиліття кліматичні умови дуже змінилися, і обходитися без кондиціонера в жарке літо, просто не припустимо. Але вартість комунальних послуг теж зростає.

Якщо Ви хочете отримувати не настільки значні рахунки за електроенергію, придбайте інверторний кондиціонер. Даний вид кондиціонерів приблизно на 30% економічніше, ніж його попередник.

Такі пристрої оснащені інвертором, який і дозволяє робити роботу кондиціонера економічніше. Інверторний кондиціонер має регулювання потужності компресорного агрегату. Ви встановлюєте бажану температуру на кондиціонері. Як тільки температура в приміщенні відповідає встановленій, звичайний кондиціонер вимикається, а ось інверторний переходить на роботу на низькій потужності. Такі кондиціонери охолоджують приміщення набагато швидше, ніж звичайні, так як при запуску вони працюють на самій максимальній потужності.

Отже, інверторний кондиціонер дозволяє економити електроенергію, швидше охолоджує приміщення і термін його служби довше, завдяки відсутності постійних пускових режимів.

Чи можна придбати кондиціонер без зовнішнього блоку?

Практично всі кондиціонери мають досить громіздкий зовнішній блок. Не завжди є можливість розташувати його на стіні свого будинку, допомогти тут можуть моноблочні кондиціонери.

Моноблочний кондиціонер – це невеликий пристрій для охолодження приміщень. До переваг моноблочних кондиціонерів можна віднести:

 

 • Вони малогабаритні, по – цьому легко перевозяться і встановлюються;
 • Такі кондиціонери не мають фреонових комунікацій;
 • Такі кондиціонери мають маленьку потужність, що робить їх економічними;
 • У них відсутні громіздкі блоки на фасаді будівлі.

Але і недоліки теж присутні:

 

 • Під час роботи вони дуже галасливі;
 • Повітропровід може сильно прогріватися;
 • Такі кондиціонери слабенькі, і охолоджувати приміщення вони будуть не швидко.

 

Чи може кондиціонер завдати шкоди здоров’ю?

Купуючи будь-яку техніку в будинок необхідно вивчити інструкцію і правила її використання. Точно так само потрібно поступати і з кондиціонером. Якщо не правильно користуватися то будь-який прилад в будинку може завдати значної шкоди Вашому здоров’ю, по – цьому запам’ятайте основні правила використання кондиціонера:

 

 • Встановлюючи кондиціонер продумайте на перед, де краще його повісити, так щоб він не дув на присутніх в приміщенні. З цією ж метою відрегулюйте жалюзі направляють потік холодного повітря. В основному напрямок горизонтальних жалюзі регулюється з пульта управління, а вертикальні можна відрегулювати в ручну.
 • Якщо під час роботи кондиціонера Ви постійно залишаєте охолоджене приміщення, то уважно поставтеся до встановленої температури. Вона повинна бути трохи нижче, ніж температура за межами приміщення, інакше організму буде важко адаптуватися при зміні температури.
 • І ще одне дуже важливе правило. Не забувайте про чищення фільтрів !!! Усередині кондиціонера створюються сприятливі умови для розмноження бактерій. Перед початком спекотного періоду щороку необхідно викликати фахівців для очищення радіатора і фільтрів.

Чи потрібно міняти фільтра в кондиціонері?

 • Заміна фільтра – це обов’язкова процедура для будь-якого кондиціонера. Повітряні маси потрапляють в кондиціонер проходять через фільтр, залишаючи в ньому всі частинки пилу, бактерії, мікроорганізми. У кондиціонері дуже сприятливі умови для розмноження цих бактерій і мікроорганізмів і надалі кондиціонер може просто почати становити загрозу для здоров’я. Щоб кондиціонер був безпечний для Вас і всіх членів Вашої родини не забувайте про заміну фільтрів.Як визначити, що пора міняти фільтр? Багато моделей кондиціонерів оснащені спеціальним індикатором, який показує, що фільтр забруднений. Але є моделі і без такого індикатора, тут необхідно орієнтуватися на термін експлуатації. Приблизно кожні 3 – 6 місяців потрібно міняти фільтр. Цей період варіює залежно від забрудненості навколишнього середовища. Якщо Ви проживаєте в тихому заміському селищі, то заміна раз в 6 місяців буде просто чудовим варіантом, а от мешканцям запорошених, багатолюдних міст варто міняти фільтр кожні 3 місяці.

  Чи можна обігріватися кондиціонером взимку?

  Так в будь-якому кондиціонері є функція обігріву, однак, щоб не зіпсувати прилад необхідно пам’ятати деякі нюанси.

Використовувати кондиціонер для обігріву можна тільки при температурі повітря за вікном не нижче – 5 градусів. Це дуже важливо, в іншому випадку Ваш прилад просто зламається. З огляду на такий температурний режим використовувати кондиціонер для обігріву доцільно в міжсезоння. Восени, коли центральне опалення ще не включено, а за вікном вже сиро і неприємно, завжди можна підігріти повітря в приміщенні за допомогою кондиціонера. Аналогічна ситуація складається і навесні.