Правила користування кондиціонером.

Правила користування кондиціонером.

В сучасних умовах життя кондиціонер став одним з незамінних побутових приладів, таким же, як фен, праска або холодильник. Різні типи даного обладнання (інверторні спліт-системи і побутові кондиціонери, напівпромислові кондиціонери певних модифікацій і т. д.) Допомагають зручно регулювати температуру в приміщенні. Як і інша складна техніка, установки примусової циркуляції повітря мають комплекс правил по експлуатації.

      • Вибір напрямку потоку. Вивчаючи, як правильно вибрати кондиціонер, необхідно звернути увагу на вимоги щодо розміщення внутрішнього блоку. Це пристрій необхідно розташовувати таким чином, щоб на шляху повітряного потоку (вниз-вгору і вправо-вліво) не знаходилося об’ємних перешкод (шаф, перегородок і т. д.) Також слід витримувати відстань від блоку до стелі (не менше 10 см) і до предметів меблювання (не менше 70 см).
      • Дотримання різниці температур. Сучасні інверторні спліт – системи, напівпромислові кондиціонери, а також інші типи аналогічного обладнання мають можливість регулювання температури повітря в середньому від +15 ° С до +30 ° С. Оптимальним значенням вважається показник близько +22 ° С. Подальше підвищення температури негативно позначається на комфорті користувача.
      • Регулярне провітрювання. Використання кондиціонерів передбачає періодичну зупинку роботи системи і провітрювання приміщення. Дане умова пов’язана з необхідністю поповнення вмісту озону в атмосфері замкнутого простору. Озон утворюється під впливом ультрафіолетової частини сонячного світла і легко руйнується під впливом систем опалення, кондиціонування і т.д.
      • Зволоження повітря. Вивчаючи, як правильно вибрати кондиціонер, слід враховувати, що процес охолодження повітря сприяє його осушенню за рахунок випаровування вологи в момент проходження через теплообмінник внутрішнього блоку. З цієї причини в приміщеннях з штучно створюваної атмосферою рекомендується додатково використовувати зволожувачі повітря.
      • Технічне обслуговування. Сучасні системи кондиціонування вимагають регулярного кваліфікованого обслуговування – чищення теплообмінника і систем дренажу, заміни фільтрів, додавання фреону в холодильний контур і т. д. Своєчасне проведення цих робіт забезпечує максимальну ефективність обладнання і тривалі терміни їх експлуатації.