Чи шкідливий кондиціонер для здоров’я? Leave a comment

Така розкіш, як кондиціонер, з’явилася вже сто років тому, без якої ми навряд чи уявляємо своє життя. Але як тільки воно з’явилося, з’явилися чутки про те, що кондиціонер штука шкідлива. Розвіювати стереотипи про шкоду кондиціонера для здоров’я людини почнемо з того, що будь-яке обладнання може бути небезпечним при недотриманні елементарних правил експлуатації.

Слід пам’ятати, хто кліматична техніка призначена, перш за все, для того, щоб створювати комфортний мікроклімат в приміщенні. Тому, виставляючи режим охолодження повітря до температури нижче 20ºС, ви дійсно завдаєте шкоди своєму здоров’ю з допомогою кондиціонера. На сьогоднішній день обладнання, призначені для створення комфортної атмосфери доступні практично кожному. Через аномально жарких температур в літній час ці прилади люди масово стали встановлювати в своїх квартирах. І дійсно це дуже зручно: влітку охолоджує, взимку нагріває. Саме те, що необхідно нам для комфортного життя. Але наскільки безпечно використання подібних кліматичних систем? Чи не загрожує людині постійна насолода прохолодним повітрям будь-якими значними проблемами зі здоров’ям?

Найбільш поширеним побічним ефектом використання кондиціонерів є застуда, яка в свою чергу може призвести до запалення легенів. Як правило, це може бути викликано або неправильним розташуванням кондиціонера в приміщенні, або порушенням правил експлуатації. Дійсно, дивно підхопити застуду, направивши на себе сильний потік холодного повітря з кондиціонера, що рівносильно знаходженню на протязі.

Щоб уникнути подібних ситуацій, слід правильно вибрати розташування спліт-системи в приміщенні або уникати знаходження безпосередньо поруч з кондиціонером. Іншою причиною застуди може стати установка занадто низької температури повітря. Влітку рекомендується програмувати кондиціонер так, щоб різниця між температурою на вулиці і в приміщенні була не більша 4-6 градусів. Також, щоб уникнути побічного впливу кондиціонера на здоров’я в зимовий час не варто встановлювати в приміщенні занадто високу температуру, так як це може призвести до зниження опірності організму.

Іншим фактором, що впливає на негативне ставлення людей до кондиціонерів, є думка про те, що кондиціонери – це місця скупчення бактерій, зокрема легіонел, що призводять до так званої хвороби легіонерів (легіонельоз). Однак випадки захворювання на легіонельоз відбувалися тільки при системах центрального кондиціонування, використовуваних багато років назад. У звичайних сучасних спліт-системах просто відсутні умови для виникнення легіонел, тому в наш час переживати з цього приводу не варто. Але все одно, для правильної та безпечної роботи кондиціонера слід регулярно проводити чистку і зміну фільтрів.

У разі, якщо вам не потрібно обігрів або охолодження повітря, фахівці рекомендують використання очисників повітря.

Багато хто вважає, що фреон, що міститься в кондиціонері для охолодження повітря, може негативно позначитися на здоров’ї людини. І справді, фреон 22, який використовується в деяких кондиціонерах володіє наркотичним ефектом, викликає слабкість, порушення свідомості. При високих концентраціях може викликати задуху. Природно, таке можливо тільки в разі витоку фреону з кондиціонера. При нормальному функціонуванні кондиціонера людина не вдихає пари фреону. До всіх інших недоліків фреону R22 можна віднести думку про те, що він руйнує озоновий шар. З цієї причини останнім часом багато виробників кондиціонерів стали застосовувати інші фреони (наприклад, R407C, R410A), однак будьте готові до того, що їх ціна виявиться трохи вище, ніж кондиціонерів з фреоном R22. Існує також думка, що встановлені на кондиціонері фільтри виловлюють з повітря корисні мікрочастинки – “аерони”, внаслідок чого повітря стає чистим, але мертвим. Однак більшість сучасних кондиціонерів мають тільки один фільтр, який представляє собою дрібну сіточку. Він призначений для того, щоб запобігти засмічення теплообмінника таким сміттям як пил, пух і інші частинки. Природно, що затримувати аерони такий фільтр не може. Крім того, в деяких сучасних кондиціонерах є вбудовані іонізатори повітря, які насичують повітря негативними іонами.

Вплив кондиціонерів на здоров’я – вельми складне питання. Серед людей побутує безліч чуток про шкоду кондиціонерів, про небезпеку їх використання, що краще використовувати тільки очищувачі повітря і т.д. Однак, повністю відмовлятися від їх застосування не варто. Адже при правильному використанні кондиціонери не завдають відчутної шкоди здоров’ю, а навпаки – створюють комфортні умови перебування в приміщенні, що і є їх прямим призначенням.

Дотримання простих правил вибору і використання кондиціонера – основа того, що дане кліматичне обладнання матиме тільки позитивний вплив без будь-якої шкоди:

– очищення фільтрів: забруднена система фільтрації кондиціонера дійсно шкідлива для людини, оскільки на фільтрах осідають частинки бруду, пилу, перероблених нафтопродуктів та інше;

– включаючи кондиціонер, закривайте вікна і двері: все ми з дитинства знаємо, що протяг шкідливий для здоров’я, тому не варто штучно створювати його у себе вдома або в офісі;

– неякісні матеріали, з яких виготовлений кондиціонер, також можуть мати негативний вплив на ваше здоров’я. Тому слід купити техніку для кондиціонування від перевірених виробників, таких як Toshiba, Neoclima, Panasonic, Leberg, LG  і інших, які заслуговують схвальні відгуки користувачів. Придбати ідеальний і в той же час недорогий варіант для своєї квартири або офісу ви можете на нашому сайті «ua.wind.lviv.ua» який гарантує, що придбаний кондиціонер, незалежно від вартості, не завдасть шкоди вашому здоров’ю;

– якісна установка кондиціонера – запорука мінімізації можливості його негативного впливу на людину. Недорогий монтаж ви можете замовити в нашому інтернет-магазині;

– найбільш шкідливий непрацюючий кондиціонер, оскільки він не може очищати повітря в приміщенні. Щоб не доводилося постійно ремонтувати обладнання, необхідно купити якісну продукцію, наприклад, від Toshiba, Neoclima, Panasonic, Leberg або LG.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надішліть нам номер телефону і ми вам зателефонуємо

Заявка на дзвінок


Дякуємо ми зв'яжемося з вами протягом 5 хвилин:)