Разделение кондиционеров по назначению

Поділ кондиціонерів за призначенням. Види і типи кондиціонерів.

За своїм призначенням спліт-системи підрозділяються на побутові, категорії RAC, напівпромислові PAC і промислові системи кондиціонування. Правда, ці поняття в країнах Америки, Європи та Азії розуміються неоднаково. Оскільки в Україні 90% реалізованих кондиціонерів мають японське, китайське і корейське походження, має сенс розглядати азіатську класифікацію, використовуючи для цього спеціальні видання типу JARN.

 

Побутові спліт-системи (RAC) можуть бути настінними і напольно-стельовими, при цьому потужність внутрішнього блоку в них дорівнює 5 кВт, тому мультиспліт-системи відносять саме до цієї категорії.

 

Промислові спліт-системи (PAC) по потужності перевищують 5 кВт. Їх асортимент дещо більший, ніж у побутових кондиціонерів, вони бувають касетними, колонними, настінного або напольно-стельового типу. Деякі кондиціонери цієї категорії можуть складатися з 2-4 паралельно підключених блоків, які під’єднані до одного зовнішнього компоненту. Такі системи клімат-контролю за загальноприйнятою класифікацією звично відносять до класу PAC. Всі внутрішні канальні кондиціонери, шафові моноблоки і руфтопи, незалежно від їх потужності відносять до категорії Duct Unitary. Однак саме в російському виробництві завдяки ряду специфічних особливостей ця класифікація виходить дещо розмитою. Це пояснюється тим, що немає чіткої узгодженості між усіма учасниками ринку, щодо критеріїв підрозділу на промислові і побутові кондиціонери.

 

Так, до побутових кондиціонерів в Україні відносять всі спліт-системи, незалежно від їх потужності, в той час як напівпромисловими називають кондиціонери касетного, колонного і напольно-стельового типу, потужність яких починається з 2,5 кВт і закінчується 25-30 кВт. Промисловими є шафові моноблоки, руфтопи і канальні кондиціонери, які по потужносним характеристикам перевищують попередні. В окрему категорію віднесені центральні системи кондиціонування: припливні установки, центральні кондиціонери і водоохолоджувальні машини. У цю категорію входять чиллери, конденсаторні блоки, фанкойли і градирні. Устаткування даного класу мо потужності непідрозділяють. Для підбору потужності кондиціонера можете скористатися нашим онлайн-сервісом.

Віконні кондиціонери

Спліт-системи

Сама назва split перекладається з англійської, як «розділяти, розщеплювати». В цьому і полягає основна відмінність спліт-систем від підвіконних кондиціонерів. Як випливає з назви, такі кондиціонери складаються не з окремого блоку, а поділяються на кілька складових. При такому розкладі самим гучним вузлом є компресор, який виноситься на вулицю, а решта частини розташовують по запланованим приміщень. За типом внутрішнього устрою спліт-системи можна розділити на настінні, касетні, напольно-стельові, колонні і канальні.

 

Головне кондиционирующих пристроїв подібного типу полягає в тому, що вони не прив’язані до віконного отвору. Свобода розташування внутрішніх блоків дозволяє виробляти їх установку в будь-якому зручному місці, починаючи зі стіни і закінчуючи підлогою і підвісною стелею. Зараз спліт-системи є найпоширенішим КОНДЕЦІОНУЮЧИЙ обладнанням Японії, Китаї, країнах Європи, Австралія та ін.

Мультиспліт-системи

Мультиспліт-системи

У системах даного типу одночасно з зовнішнім блоком працює декілька внутрішніх. Багато споживачів помилково вважають, що купуючи мултіспліт-систему, можна порядно заощадити, але це помилкова думка. У цьому випадку продуктивність кондиціонуючого обладнання безпосередньо залежить від потужності зовнішнього блоку – вона повинна бути такою, щоб її вистачило на всі внутрішні. Тому часто такі системи коштують не дешевше, ніж пристрої, аналогічні по потужності і кількості внутрішніх блоків.

 

Якщо порівняти мультиспліт-систему з 3-7 внутрішніми блоками, то її вартість, як правило, буде вище, чому у кондиціонерів з аналогічною комбінацією 3-7. Головною їх перевагою є те, що при використанні даних систем зменшується кількість зовнішніх блоків. Мало красивого, коли по периметру будинку висить кілька прямокутних ящиків. Якщо ж зовнішній блок тільки один, то замаскувати його досить просто. Серед сучасних спліт-систем особливої популярності набули «конструктори». Дані кондиціонери залучають споживачів тим, що одночасно з одним зовнішнім блоком може працювати до декількох десятків внутрішніх. При цьому вони можуть бути не однаковими за типом використання. Це дозволяє застосовувати комбінацію з канальних, касетних, настінних і напольно-стельових, кожен їх яких вибирається в залежності від типу житла.

Спліт-системи канального типу

Спліт-системи канального типу

Ці кондиціонуючі системи були винесені в окрему групу завдяки ряду особливостей, що відрізняють їх від інших пристроїв. Устаткування даного класу, як правило, монтується в районі підвісної стелі, розподіляючи повітря по каналах (воздуховодам). За конструктивними особливостями воно має схожість з центральним кондиціонером. Такі спліт-системи навіть можуть підмішувати в пропускається обсяг повітря свіже потік, але в обсягах не більше 10%. При сильному натиску вентилятора внутрішнього блоку, потужність охолодження збільшується і може охопити одночасно кілька приміщень. Однак такий кондиціонер використовується тільки при наявності підвісної стелі.

 

Відмінною особливістю спліт-систем канального типу є попередня проектна розробка. Таким чином, перед початком монтажу необхідно точно розрахувати перетин повітроводів і лінії їх прокладання, в іншому випадку, охолодження приміщень може бути недостатнім.

VRF-системи

Серед популярних кондиционирующих систем особливе місце займають VRF-системи. Вони, як і спліт-системи складаються із зовнішнього і внутрішнього блоків, але через більш високих технічних можливостей їх відносять до центральних систем кондиціонування. Найчастіше такі кондиціонери встановлюють в котеджах, елітних будинках. Вони дозволяють створювати унікальний мікроклімат одночасно в 4-48 приміщеннях, загальною площею до 1 тис. М2.

 

Іншою перевагою VRF-систем є універсальність внутрішніх блоків. Вони можуть бути канальними, касетними, настінними, стельовими, підлоговими, що дозволяє використовувати їх в приміщеннях з нестандартним плануванням, при цьому не вносячи істотних корективів в інтер’єр. Їх основна перевага полягає в тому, що відстань між окремими блоками може досягати 100 м, що дає можливість розташовувати їх в будь-якому важкодоступному місці.

 

Дані спліт-системи відрізняються експлуатаційним терміном служби. Так, у побутових він зазвичай складає 6-8 років, а у VRF-систем він дорівнює 20-25 років. Також по відношенню до інших систем вони є менш енергоємними, витрачаючи в процесі роботи на 20-40% менше електрики. Найбільша економічність досягається в тому випадку, коли працює рівну кількість блоків на «холод» і «тепло», при цьому спліт-система переносить надлишки тепла з приміщення в приміщення, скорочуючи при цьому споживану енергію.

Мобільні кондиціонери

Виходячи з самої назви даного кондиціонера, легко припустити, що конструкція даного пристрою з легкістю дозволяє переносити його з кімнати в кімнату. Такий кондиціонер можна взяти з собою влітку на дачу або просто при необхідності перемістити в інше приміщення. Але охолодити їм велику площу, скажімо багатокімнатну квартиру, фактично нереально, навіть якщо безперервно переносити його з однієї кімнати в іншу. Поки ви охолодіть одне приміщення – інше знову нагріється, таким чином досягти єдиного температурного режиму навряд чи вдасться. Але у всіх інших випадках мобільний кондиціонер – це незамінний і надійний пристрій.

 

Мобільні кондиціонери поєднують в собі два види систем: мобільні моноблоки і мобільні спліт-системи. Перші мають моноблочну конструкцію, що нагадує величезний пилосос, де надлишки тепла, що виробляється в процесі роботи, викидаються через товсту трубу, яка виводиться за межі приміщення. Для зручності монтажу в віконних рамах попередньо роблять невеликі отвори, оскільки в іншому випадку відкривання кватирки можуть негативно позначитися на роботі кондиціонера.

 

Мобільні спліт-системи зовні нагадують звичайні спліт-системи, тільки в них компресор знаходиться у внутрішньому блоці і відрізняється значною гучністю. Зовнішній блок, як і в звичайних системах клімат-контролю, вивішується за вікно і з’єднується гнучким трубопроводом.