Як вибрати кондиціонер?

Завдяки кондиціонерам ви зможете швидко та ефективно охолодити приміщення. До недавнього часу їх встановлювали в ресторанах, офісних будівлях і магазинах. Сьогодні ситуація інша, і кондиціонер для житла стає все більш популярним. Він дуже позитивно впливає на якість повітря в приміщенні, що відбивається на здоров’ї користувачів. Ми підкажемо вам, як вибрати кондиціонер залежно від його характеристик, ціни та бренду.

Підбір потужності кондиціонера

Найпростіший метод обчислити потребу в потужності охолодження – це розрахунок: 10 м2 = 1 кВт. Якщо обчислити показники за допомогою площі приміщення, ми отримаємо приблизний рівень попиту на енергію для кондиціонера. Цей метод можна використовувати, якщо кімнати в будинку мають стандартну висоту, тобто 2,5 м або 2,8 м. 

Наприклад, вам потрібен кондиціонер для вітальні. Її площа – 20 м2, висота – 2,7 м3 Необхідна потужність кондиціонера: 54 м3 х 40 = 2 160 Вт. Тобто для такого приміщення ми повинні вибрати настінний кондиціонер потужністю 2,5 кВт.

У кожного кондиціонера є спеціальна технічна документація. В ній вказані показники BTU/h, які означають холодопродуктивність. Зазвичай цей параметр можна побачити у назві моделі. Щоб спростити вибір, орієнтуйтеся на площу приміщення:

 • 15 м2 – моделі 5 і 7;
 • 20 м2 – моделі 7 і 9;
 • 30 м2 – модель 12;
 • 40 м2 – модель 18.

На потребу в електроенергії впливають особливості приміщення. Важливу роль відіграють: 

 • сонячне випромінювання;
 • утеплення будівлі;
 • теплоізоляція в підлозі та стелі;
 • засклена поверхня (кількість, розміри та розташування вікон);
 • кількість людей, які зазвичай перебувають у кімнаті;
 • джерела тепла (додаткові пристрої, що підвищують температуру в приміщенні);
 • довжина зовнішніх і внутрішніх стін;
 • затінення вікон (наявність жалюзі, фольги, зовнішніх або внутрішніх ролет);
 • розташування кімнати (цокольний поверх, високий поверх, мансарда).

Звертайтеся – і ми допоможемо підібрати оптимальну потужність кондиціонера, враховуючи всі ці критерії.

Види кондиціонерів

Кондиціонер все частіше використовується як у приватних будинках, так і в офісах. Він покращує якість життя людей, які перебувають у приміщенні, де він встановлений. Домашні кондиціонери – це дуже універсальні пристрої. Вони пристосовані до безперервної роботи та здатні охолоджувати (а іноді навіть і нагрівати) приміщення протягом багатьох років. 

За допомогою багатоступеневих фільтрів кондиціонери очищають повітря від пилу, пилку та диму. Якщо ви шукаєте особливо ефективне очищення, варто вибрати прилад із HEPA-фільтром для захоплення пилу, пилку, кліщів, спор грибів та цвілі, деяких бактерій і вірусів. Срібні атомні фільтри мають сильні бактерицидні та фунгіцидні властивості. Є також такі, які виділяють вітамін С у повітря, що позитивно впливає на шкіру.

Побутові кондиціонери

Практично кожен, хто хоче мати домашній кондиціонер у своїй квартирі, може дозволити собі такий прилад. Сучасний дизайн означає, що обрана модель здатна стати модним елементом дизайну інтер’єру. Багато виробників приділяють особливий акцент тому, щоб домашній кондиціонер виділявся естетично. Наш асортимент включає функціональні та водночас гарні моделі.

Коли потрібні кондиціонери як вибрати їх краще, залежить від кількох моментів. Передусім слід подумати про те, які функції повинен виконувати пристрій. Важливе і місце, де він буде розташований, а також – ваші фінансові можливості. Якщо вас цікавить недорогий і довговічний кондиціонер, зверніть увагу на наш асортимент. На сайті ви знайдете моделі у різному ціновому сегменті. Завдяки співпраці з виробниками ми можемо запропонувати дійсно низьку вартість для кожної системи.

Приваблива ціна – один із аргументів такого типу інвестицій, яка дуже швидко окупається. Таким чином, ви зможете придбати енергозаощадливий кондиціонер для дому – і він суттєво не вплине на сімейний бюджет, натомість запропонує комфортну температуру та чисте повітря.

Промислові кондиціонери

Професійний кондиціонер найкраще встановлювати там, де немає відповідних умов для типових стаціонарних кондиціонерів. Він також замінює звичайні портативні кондиціонери – завдяки малим розмірам вони не дають очікуваних ефектів у великих приміщеннях. Промислові кондиціонери впораються з такою проблемою. Хоча їхній принцип використання схожий на портативні моноблочні кондиціонери, вони демонструють значно більшу ефективність.

Настінні кондиціонери

Їх часто встановлюють у будинках, квартирах, офісах, ресторанах і готельних номерах. Настінні кондиціонери – це ідеальне рішення для спекотних днів. Завдяки таким пристроям легко підтримувати потрібну температуру в приміщенні. У холодну пору настінна модель також може підігріти повітря. Нею зручно керувати завдяки пульту. Передня панель внутрішнього блоку легко знімається за потреби, наприклад, щоб очистити вентилятор.

Мобільні кондиціонери

За допомогою портативних кондиціонерів ми охолоджуємо невеликі приміщення у дуже спекотні літні дні без необхідності дорогого та складного монтажу. Вони дуже практичні, тому що ви можете налаштувати їх де завгодно. Такі пристрої легко перемістити з одного місця в інше в будь-який час. Завдяки вбудованому агрегату для охолодження не обов’язково використовувати додаткові пристрої. 

Як такі кондиціонери знижують нестерпно високу температуру в нашій кімнаті до приємного рівня? Принцип надзвичайно простий: портативний кондиціонер виводить назовні тепле повітря. Щоб полегшити йому це завдання, просто поставте його біля вікна і поведіть за ним вихідний патрубок. 

Портативні кондиціонери можуть зробити значно більше, ніж просто охолодити температуру кімнаті. Їхнє використання розширюється такими додатковими функціями, як, наприклад, сушка чи вентиляція. Портативний пристрій також можна використовувати як іонізатор. Він настільки компактний, що його легко розмістити практично в будь-якому приміщенні.

Підлогові кондиціонери

Їх просто встановлювати – не потрібно викликати майстрів або робити отвори в стінах. Це дозволяє зберегти естетичність вашої будівлі. За потреби пристрій (якщо він не надто масивний) можна перенести в іншу кімнату: повітропровід легко від’єднати від вікна. Таке обладнання можна використовувати як основне, так і додаткове джерело охолодження повітря. Проте зважайте, що деякі моделі підлогових кондиціонерів можуть виявитися досить шумними.

Касетні кондиціонери

Це пристрої розділеного типу, тобто вони складаються з двох блоків – одного зовнішнього, а іншого внутрішнього. Якщо не знаєте, як правильно вибрати кондиціонер такого виду, зверніть увагу на те, щоб внутрішній блок був адаптований до підвісної стельової рами. Головна особливість касетних кондиціонерів – можливість адаптувати їх до інтер’єру. Вони майже непомітні та ідеально поєднують свої функції.

Канальні кондиціонери

Вони відповідають за подачу повітря з центрального блоку в кілька кімнат одночасно. Система кондиціонування характеризується розподілом повітря через спеціалізовані повітропроводи. Сучасна технологія дозволяє регулювати середню температуру приміщень із кондиціонером. Вона автоматично встановлює правильну температуру повітря, яке продувається у всіх приміщеннях. 

Важливо, щоб канальний кондиціонер був встановлений у невидимих для користувача місцях. Зазвичай це технічні приміщення чи проміжки між підвісною стелею і безпосередньо стелею. Канальний кондиціонер характеризується також високою естетичністю та можливістю точного розподілу. Однак слід пам’ятати, що цей тип монтажу проводиться під час фази будівництва будинку або під час його капітального ремонту.

Кондиціонер в квартиру: вибір мульти-спліт системи

Система мультиспліт дозволяє під’єднати до одного зовнішнього блоку (конденсатора) кілька внутрішніх блоків (випарників) із різною ємністю охолодження – на цей показник впливає розмір приміщення. Залежно від типу системи та виробника, один зовнішній блок може працювати з кількома внутрішніми блоками (до 9-ти). Найчастіше їх три або чотири. Це економить простір, енергію та зменшує інвестиційні витрати. 

Мультиспліт-системи, які оснащені тепловим насосом, можна використовувати для обігріву приміщень, особливо в перехідні сезони. Все тому, що вони також працюють у режимі опалення (коли контур холодоагенту перевернутий).

Система кондиціонування поєднує в собі такі процеси:

 • охолодження повітря; 
 • нагрівання;
 • очищення;
 • сушіння. 

Однак невеликі мультиспліт-системи не можуть замінити опалювальну установку, вони є лише її доповненням. Існує безліч рішень для систем кондиціонування, які забезпечують необхідні параметри в окремих приміщеннях всього будинку чи будівельного комплексу. Те, як вибрати кондиціонер для квартири, залежить від багатьох факторів.

До основних елементів належать:

 • тип об’єкта;
 • спосіб поділу на окремі кімнати;
 • спосіб використання кімнат.

Система кондиціонування повинна бути енергоефективною, тобто забезпечувати:

 • гнучку адаптацію до потреб окремих приміщень, що суттєво впливає на високу ефективність системи;
 • оптимальний розподіл повітря в окремих приміщеннях;
 • відповідне охолодження повітря;
 • належне регулювання параметрів повітря в окремих приміщеннях;
 • розумні інвестиційні та експлуатаційні витрати.

Інверторні кондиціонери

Інвертор дозволяє плавно змінювати частоту обертання двигуна, що приводить в дію компресор кондиціонера. Більшість кондиціонерів оснащені системою керування, яка автоматично підтримує вибрану температуру в приміщенні. 

Однак у простих кондиціонерах – без інвертора – це досягається зміною кількості повітря, що проходить через радіатор. Чим вища потужність охолодження потрібна, тим швидше обертається вентилятор. Коли досягнуто бажаної температури, швидкість зменшується – і пристрій генерує меншу потужність. Однак його компресор працює з постійною потужністю, періодично вмикаючись і вимикаючись.

Якщо ви думаєте, який кондиціонер вибрати: з інвертором або без нього, краще надати перевагу першому, навіть якщо він явно дорожчий. Все тому, що його експлуатаційні витрати можна зменшити вдвічі. Використання інвертора дає змогу адаптувати потужність компресора до миттєвого попиту на охолодження (або потужність нагріву, якщо кондиціонер працює в режимі опалення). В результаті кондиціонер:

 • споживає значно менше електроенергії;
 • працює більш тихо;
 • продовжує термін експлуатації свого компресора, який працює на більш тривалих циклах, але вмикається рідше;
 • дозволяє використовувати довші кабелі, що з’єднують випарник із конденсатором розділеного кондиціонера (дві частини);
 • допомагає більш точно контролювати температуру в приміщенні.

Типи кондиціонерів за ціною

Ціна залежить від конкретного виробника, потужності моделі та спектра функцій, які вона підтримує. Дешевше купувати кондиціонер через інтернет, особливо якщо компанія одразу пропонує послуги з монтажу, наприклад, як Wind. Також торгові представники конкретних брендів можуть мати мережу монтажників по всій країні.

Якщо вирішуєте, як вибрати кондиціонер в квартиру та орієнтуєтеся передусім на ціну, то найдешевше рішення – придбати портативний пристрій. Однак зважайте, він значно менш ефективний, ніж стандартний монтаж кондиціонера в домашніх умовах. Мобільні кондиціонери рекомендується ставити там, де є труднощі з установкою традиційних блоків.

Загалом умовно можна виділити три категорії пристроїв за ціною: 

 • преміум-моделі;
 • обладнання в середньому ціновому сегменті;
 • бюджетні варіанти. 

Ми розкажемо кожну з них, щоб вам було простіше вибрати бренд залежно від свого бюджету.

Якої фірми вибрати кондиціонер

 

 • Преміум

 

Daikin. Це відома компанія світового рівня, вона має виробництво в багатьох країнах, зокрема, Чехії, Німеччині та Туреччині. На цих заводах виготовляється дуже якісна техніка. Вона постійно вдосконалюється та адаптується під промислові та побутові потреби сучасності. У більшості моделей доступне інверторне керування та ефективна фільтрація. Кондиціонери цього бренду забезпечують максимальний комфорт користувачів. Daikin вважається кращим виробником кліматичного обладнання.

Mitsubishi Electric. Пристрої цієї марки виготовляються в Таїланді. Вони теж якісні та вирізняються стильним дизайном. Завдяки їм ви зможете як охолодити, так і обігріти будь-яке приміщення (як побутове, так і промислове). Обладнання Mitsubishi Electric працює за особливим принципом: система визначає температуру в автоматичному режимі. Вона орієнтуватиметься на ваші побажання – як на користувача, а також на дані про вологість і температуру повітря.

 

 • Популярні (середній ціновий сегмент)

 

Gree. У цих кондиціонерів є всі потрібні функції, щоб забезпечити ваш комфорт у будь-якому приміщенні. Техніка Gree стала особливо популярною завдяки тому, що нею просто користуватися, вона має доступну ціну та забезпечує безперебійне функціонування. Майже всі моделі можуть не лише охолоджувати повітря, а й нагрівати його. Агрегати часто мають фільтри від алергенів, грибків, пилу та інших домішок. Також дуже зручно, що в кондиціонерах Gree передбачена система самодіагностики. Таким чином, якщо виникнуть якісь мінімальні неполадки, пристрій сам їх усуне – це дуже полегшує експлуатацію.

Cooper&Hunter. Бренд вважається одним із кращих у своїй галузі. Спеціалісти C&H постійно співпрацюють із відомою та вже згаданою компанією Daikin. Вони запозичують як знання, так і деякі деталі для виготовлення своєї продукції. Всі види кондиціонерів цього виробника рідко ламаються. Сьогодні на ринку представлений доволі гідний модельний ряд, завдяки чому легше підібрати потрібний пристрій. Кондиціонери C&H доступні за різною ціною – діапазон широкий: від 7 до 80 тисяч гривень.

 

 • Бюджетні

 

Kentatsu. Цей виробник пропонує як прості, так і вдосконалені пристрої – це позначається і на їхній ціні. Дорогі типи кондиціонерів – економічні, мають високу потужність і інвентарне керування. Вони можуть обігрівати приміщення навіть при низькій температурі -15°C. Якщо вам потрібен пристрій для побуту й не плануєте використовувати його часто, то краще шукати серед дешевих моделей Kentatsu. В Україні є сервісні центри цього бренду, тож буде просто зробити ремонт або провести сервісне обслуговування. Та зручніше звернутися до нашої компанії Wind.

Midea. Це один із найбільш популярних брендів у низькому ціновому сегменті. Компанія пропонує широкий асортимент кліматичного обладнання за дуже приємними цінами. Такі кондиціонери здатні подавати повітря у двох напрямах, завдяки чому перебувати у кімнаті дуже комфортно. Вони працюють безшумно навіть у турборежимі, тож це чудовий варіант для спальні. У кондиціонерів Midea є важливі базові функції – вони здатні фільтрувати, плавно працювати й автоматично себе діагностувати.

Тепер вам має бути трохи легше, адже ви дізналися, як вибрати кондиціонер залежно від його ціни. Також, перш ніж прийняти рішення, слід подумати про власний комфорт:

 • кондиціонер у домі передусім повинен бути тихим, щоб не зіпсувати ваш відпочинок;
 • бажана й висока енергоефективність приладів, яка не завищує рахунок за електроенергію та очищує повітря, яким ви дихаєте;
 • важливе значення має гарантійне обслуговування кондиціонерів: наявність запасних частин, швидкість реакції компанії, яка встановила кондиціонер, і гарантія на обладнання та установку. 

Краще придбати кондиціонер і замовити його монтаж в однієї й тієї ж компанії. Завдяки комплексному обслуговуванню ваша покупка буде максимально приємною та вигідною для вас.

Комплексне обслуговування кондиціонерів від Wind

Незалежно від того, де встановлена ​​система кондиціонування, варто пам’ятати, що вона потребує обслуговування та очищення. Відсутність таких робіт може спричинити виникнення алергії, погіршення самопочуття та збільшення захворюваності. Тому не слід забувати про обслуговування приладів. Система кондиціонування, яка працює якісно, також позитивно впливає на роботу електронних пристроїв.

Компанія Wind виконує завдання різної складності, використовуючи сучасні та спеціалізовані інструменти. Тож ми пропонуємо повний спектр послуг:

 • консультація;
 • продаж кондиціонерів;
 • монтаж;
 • ремонт;
 • огляд і діагностика;
 • технічне обслуговування;
 • очищення вентиляційних каналів тощо.

Вам потрібен високоякісний пристрій за вигідною ціною, але ви не знаєте, як підібрати кондиціонер? Wind – найкращий вибір в Україні. Ми надаємо фахову допомогу та здійснюємо швидке та професійне обслуговування. 

Компанія Wind із продажу, монтажу та сервісного обслуговування кондиціонерів створена фахівцями з багаторічним досвідом роботи, які впораються з найвибагливішими замовленнями. Для нас важливо, щоб ви були задоволені результатом, тому ми робимо все максимально якісно, ефективно та швидко. Звертайтеся!