Як обігріватись кондиціонером

Як обігріватись кондиціонером

Будь-кондиціонер призначений для того, щоб охолоджувати повітря в приміщенні. Але в холодну пору року у багатьох користувачів цей прилад працює на обігрів. Однак перед тим, як почати експлуатацію техніки в такому руслі, треба зрозуміти, як правильно запустити опалення кондиціонером. Ця інформація допоможе не допустити помилок в експлуатації недешевої техніки.

Основні уявлення про обігрівальної функції кондиціонера

Принцип роботи спліт-системи на обігрів – це зниження (!) Температури повітря, забраного з вулиці. Буде зроблений забір повітря, наприклад, з температурним значенням -16, а відданий назад в ще більш холодному стані, що доходить до -25. Різниця використовується для тепловіддачі: отриманий тепле повітря потрапляє всередину

Однак чи вистачить у приладу сил на повноцінне здійснення такого завдання? Важливо знати: якщо температура на вулиці виявиться значно нижче нульової, то у компресора просто не вистачить сил підігрівати повітря – почнеться робота на знос. А якщо техніка працює на максимумі, це вже загрожує ризиком поломки.

Отже, перша умова – це температура за вікном. Використання кондиціонера в якості обігрівача доречно для регіонів з м’яким кліматом.

Робота кондиціонера на обігрів взимку може бути небезпечною і перемерзання шланга дренажу. В цьому випадку конденсат почне стікати в будівлю. Сьогодні виробничники намагаються вирішити проблему установкою в техніці обігрівача на 20 Ватт. Добре діє і блокуюча система: техніка відключається при різкому зниженні температури.

Ефективність подібного процесу

Наскільки економічно доцільно включати кондиціонер на обігрів? Це виявляється досить економічно, адже робота йде на основі теплового насоса. На це вказують і цифри: з кожного кіловата електрики в виході буде йти 2,5-4,2 кВт тепла. Це що стосується температурного режиму в межах від 0-5˚С. Ефективність системи розрахована до -15˚С (а для деяких моделей така можливість надається і до -30 градусів).

v  Якщо порівнювати використання кондиціонера з масляним обігрівачем, то останній здається і зовсім не економічним: він йде в 1 кВт електроенергії, видаючи при цьому всього 0,95 кВт тепла.

Так наскільки ефективний обігрів кондиціонером? На це впливає вартість електроенергії. Там, де дешевше обігрівати газом, ставити кондиціонер взимку на обігрів економічно недоцільно. А ось в регіонах (країнах) з дорогою електроенергією, буде раціонально залишати кліматичну техніку в режимі обігріву (але знову ж таки, із застереженням на погодні умови).

Переваги та недоліки роботи спліт-системи для обігріву

Опалювати чи ні за допомогою кондиціонера – кожен користувач вирішує сам в приватному порядку. Але якщо рішення виявилося позитивним, то можна бути впевненим – повітря не пересушити, як при використанні опалювальних приладів. Є й інші плюси:

  • екологічність застосування (немає викиду СО2);
  • тепла буде видаватися в три рази більше, ніж витрачатися електрики.

Але крім поліпшення мікроклімату є і свої «підводні камені». Про них обов’язково слід знати при постійному використанні.

  1. Знос пристрою відбудеться в 3-5 разів швидше. Це станеться через загустілого масла, яке втратить свої властивості.
  2. Йде тенденція на заміну холодоагенту – в застосуванні буде ходити безпечніший для озонового шару R410. Це вимагає встановлення більш досконалих компресорів.
  3. Продуктивність приладу стане в два рази менше номінальної.
  4. Кондиціонер для опалення взимку частіше виходить з ладу.

Oптимальний варіант

Хорошим рішенням стане придбання пристрою з інвертором. Така техніка здатна опалювати приміщення навіть при -25˚С за вікном. Підкуповує і те, що до конструкції інверторного пристрої для опалення реально буде додатково приєднати блок гидромодуля. Цей елемент може перебувати як зовні, так і всередині будівлі.

  1. Якщо гідроблок зовнішній, то техніка буде працювати по знайомому нам типу теплового насоса. В цьому випадку є сенс використовувати кондиціонер тільки як додаткове джерело тепла (або якщо передбачається непостійне проживання в будинку). Якщо відвідування будинку нерегулярне, то в зимовий період необхідно повністю консервувати (відключати і утеплювати) всю систему приладу.
  2. Якщо гідроблок знаходиться всередині, техніку вийде підключати до традиційних радіаторів або «теплої підлоги». Подібний принцип роботи кондиціонера на обігрів зажадає початкових витрат на етапі монтажу, однак нагородою стане повноцінний підігрів. Ще один плюс подібних моделей – хороша ремонтопридатність.

Як вибрати правильну модель

Від правильного підбору моделі буде залежати те, як працює кондиціонер з підігрівом. Тут важливо звернути увагу на характеристики СОР (відношення потужності нагріву до споживаної) і EER (відношення охолодження / споживання):

  • COP в моделях для будинку повинна дорівнювати 2,8-4;
  • у EER цей показник може становити 2,5-3,5 одиниць.

v  Також має значення клас енергоефективності приладу: у випадку з найбільш пріоритетним і економічним А оптимальні показники повинні становити від 3,2 до3,6 у COP і 2,2-2,4 EER.

Незалежно від рекомендацій, монтувати подібний вид техніки потрібно буде індивідуально, з урахуванням особливостей приміщення. При цьому актуально буде прорахувати можливі тепловтрати, які йдуть від вікон і дверей. Саме в цих місцях і резонно буде створити теплову завісу. Трохи про управління: техніка буде переключатися або з пульта, або вручну. Обігрів можна встановити автоматично.

Поради по експлуатації

Важливо знати і такі нюанси: перші кілька хвилин, щоб апарат знаходився в якості кондиціонера, а не обігрівача. Це потрібно для того, щоб зігрівся зовнішній блок і відтанув можливо утворився в дренажі лід. Наступні рази цей момент будуть регулювати вентиляційні обертів. Також у багатьох моделях передбачена спеціальна функція DeIce, яка дозволить не переплутати режим правильного включення.

А ось ще кілька порад, які допоможуть поліпшити роботу техніки.

  • Підігрів дренажу дозволить воді не замерзнути і прибере конденсат.
  • При зупиненому компресорі можна включити підігрівач, який підігріє масло і запобіжить його загусання. В цьому випадку холодоагент не зможе витекти в картер.
  • Якщо в пристрої зовнішнього блоку є контролер вентилятора, то він нажене актуальну температуру і запобіжить обмерзання внутрішнього блоку.

Отже, тепло від кондиціонера виявляється набагато економічно ефективніше, ніж від інших приладів (при витратах в 1 кВт споживач отримує 4 кВт). Вся енергія йде саме на переміщення теплих повітряних мас. Багато сучасних приладів гарантують гарну роботу і при тридцятиградусних морозах. Однак будь-яка спліт-система залишається лише доповненням до основного опалення і поки не готова взяти повну навантаження по комфортному забезпечення теплої атмосфери в житло.