Монтаж кондиціонера: Покрокова інструкція

Спочатку необхідно зауважити, що монтаж кондиціонера своїми руками – це дуже серйозна і іноді важка справа, братися за яку не слід, якщо ви не впевнені у власних силах, не маєте відповідного досвіду, обладнання чи інструментів. При неправильній установці кліматична система буде працювати не ефективно, може швидко вийти з ладу або навіть завдати шкоди здоров’ю.

Звісно, встановити кондиціонер своїми руками можливо. Але для цього вам знадобиться обрати оптимальне місце розташування обладнання, ретельно провести кожний етап монтажних робіт, беручи до уваги всі норми і рекомендації виробника. Також враховуйте, що після кріплення блоків необхідно виконати закачування спеціального газу – фреону, без якого практично ні один з сучасних кондиціонерів не зможе працювати.

Ми пропонуємо наступну покрокову інструкцію, яка може знадобиться у випадку, якщо ви все ж таки вирішили змонтувати кліматичну систему самостійно. Також ці поради досвідчених фахівців знадобляться вам для того, щоб ви отримали відповідні знання і були в змозі контролювати дії майстрів, що будуть встановлювати техніку за вашим замовленням.

Етапи встановлення

Процес встановлення кондиціонеру ми будемо розглядати на прикладі популярних сьогодні спліт-систем. Таке обладнання, призначене для забезпечення приміщень комфортним мікрокліматом, зазвичай має 2 блоки – зовнішній і внутрішній. Також у вас є можливість змонтувати мульти-спліт систему, що складається з кількох внутрішніх блоків.

Тож, етапи встановлення кондиціонерів наступні:

  1.     Підготовчі заходи;
  2.     Визначення місця встановлення зовнішнього блоку;
  3.     План робіт по монтажу;
  4.     Влаштування магістралей підключення обладнання;
  5.     Свердління стіни;
  6.     Встановлення внутрішнього блоку;
  7.     Герметизація;
  8.     Заповнення фреоном;
  9.     Облаштування дренажу;
  10.   Програмування;
  11.   Тестовий запуск змонтованої кліматичної системи.

Щоб монтаж був проведений з позитивним результатом, обов’язково дотримуйтесь наведеної послідовності.

Матеріали і інструменти для монтажу кондиціонера

Щоб встановити кондиціонер своїми руками, вам знадобляться наступні матеріали і інструменти:

  •       кронштейни для кріплення зовнішнього блоку;
  •       рулетка і рівень;
  •       кусачки, плоскогубці;
  •       ізоляційна стрічка;
  •       ніж по металу;
  •       перфоратор;
  •       труборізи і трубогиби;
  •       шабровка і вальцювання для усунення шорсткості і нерівності на порізаних трубах;
  •       припій і пальник для з’єднання труб;
  •       вакуумний насос;
  •       витокошукач, щоб перевірити герметичність;
  •       фреон;
  •       герметик;
  •       манометричний колектор;
  •       штроборіз або короб (в залежності від того, яким чином планується прокладання з’єднувальних магістралей).

Зовнішній і внутрішній блок кондиціонера – Правила встановлення

  1.     Важлива рекомендація, яку потрібно врахувати при визначенні місць встановлення блоків – це вибір мінімально можливої відстані між цими елементами кліматичного обладнання. Виконання цієї умови спростить прокладання з’єднувальної траси;
  2.     Зовнішній блок монтується в першу чергу, встановлюється на надійно закріплені конструкції, строго горизонтально, без перекосів;
  3.     Дренажний шланг не повинен заважати сусідам, перехожим;
  4.     Встановлення внутрішнього блоку над шафою спровокує зниження ефективності роботи приладу. Також не слід монтувати внутрішній блок навпроти входу до кімнати, навпроти дивану;
  5.     План монтажу повинен врахувати легкість доступу до обладнання у разі проведення технічного обслуговування чи ремонту.

Схема підключення кондиціонера – Основні інструкції

Тепер давайте докладніше розглянемо сам процес встановлення кондиціонеру. Наведені етапи і є основною інструкцією, яка допоможе встановити кондиціонер своїми руками. Уважно ознайомтеся з цією інформацією і не починайте виконувати роботи, якщо якийсь з етапів вам не зрозумілий або ви не впевнені, що зможете його виконати без допомоги фахівців.

Етап 1. Підготовчі заходи

Це етап, який дозволяє підготувати всі необхідні інструменти і матеріали, ретельно вивчити інструкцію до кондиціонеру, ознайомитися з рекомендаціями провідних фахівців, подбати про наявність всіх необхідних матеріалів.

Етап 2. Встановлення зовнішнього блоку

Місце розташування зовнішнього блоку обирається з огляду на:

  •       довжину з’єднувальної траси між двома блоками;
  •       особливості фасаду об’єкту;
  •       висоту.

Якщо потрібно встановити зовнішній блок вище другого поверху, то необхідно подбати про замовлення спеціальної вишки чи послуг промислових альпіністів. Самостійно виконати цей етап ви не зможете, тому що це заборонено і може спровокувати нещасний випадок.

Для надійної фіксації зовнішнього блоку використовуються спеціальні кріплення, які попередньо монтуються на фасадній стіні. Відстань між стіною і блоком повинна становити 20 см. Також існує можливість захистити цю частину обладнання, встановивши металеву решітку.

Етап 3. Планування монтажу

Якщо заздалегідь попіклуватися про наявність монтажної схеми, то ви будете знати, які матеріали вам знадобляться при встановленні кондиціонера та їх кількість (кабелі, проводи, мідні труби, ізоляційна стрічка), який перелік робіт, крім стандартних, знадобиться виконати:

  •       проложити штроби або прокласти короб;
  •       зробити додаткові отвори в стінах, якщо блоки знаходяться на різних сторонах;
  •       збільшити кількість фреону з огляду на збільшення довжини з’єднувальної траси та ін..

Етап 4. Прокладка магістралей для підключення обладнання

Монтаж спліт-системи включає створення 2-х магістралей – для фреону і для підключення обладнання до електромережі. Перша магістраль поєднує внутрішній і зовнішній блоки. По цій магістралі проходять:

  •       мідні трубки;
  •       електрокабель;
  •       дренажний шланг.

Для того, щоб магістраль виглядала естетично, кабелі, трубки, шланг укладаються до коробу або в штроби. Все залежить від умов інтер’єрного оформлення і побажань власника. Друга магістраль призначена для підключення внутрішнього блоку до електромережі. Іноді, якщо внутрішній блок розташований біля розетки, ця магістраль не створюється, а блок просто підключається кабелем з вилкою.

Етап 5. Свердління стіни

Для з’єднання блоків необхідно зробити отвір в фасадній стіні. Для цього використовується спеціальний перфоратор. Діаметр отвору визначається у відповідності до діаметру траси, що складається з мідних труб, дренажного шлангу і електричного кабелю.

Етап 6. Монтаж внутрішнього блоку

Зазвичай внутрішній блок монтується на попередньо встановлену монтажну пластину спеціальними кріпленнями, які повинні бути в комплекті з кондиціонером. Існують такі правила – блок встановлюється на відстані не менш, як 10 см від стелі. Біля кондиціонеру, на відстані 2 м, не повинні бути розміщені побутові прилади і техніка.

Етап 7. Герметизація

Прокладання мідних труб виконується у відповідності до особливостей з’єднувальної магістралі. Щоб попередити витік фреону стики труб обробляються герметиком. Додатково трубки повинні мати теплоізоляцію, що попередить виникнення конденсату, протікання, економії витрат електрики. Вибір утеплювача слід виконати згідно з рекомендаціями виробника. Матеріал обирається у відповідності до розміру і довжини трубок.

Після монтажу мідних трубок з них видаляється повітря – виконується процес вакуумування за допомогою вакуумного насосу.  

Етап 8. Закачування холодоагенту

Після того, як проведена герметизація, в мідні трубки закачується фреон. В інструкції, яка додається до кондиціонера, надається інформація відносно марки фреону, кількості. Але якщо параметри траси відрізняються від характеристик, наведених в інструкції, то і кількість холодоагенту буде іншою.

Етап 9. Дренаж

Дренажна трубка дозволяє виводити утворювану рідину. У випадках, коли трубка не підходить і потрібно зробити дренажну систему, ця особливість враховується на етапі планування монтажних робіт і знаходиться оптимальне рішення.

Етап 10. Програмування обладнання

За необхідністю, згідно з рекомендаціями виробника і за інструкцією, проводиться програмування кондиціонера з визначенням пріоритетних функцій.

Етап 11. Тестування кондиціонеру

Тестовий запуск встановленої кліматичної системи визначає правильність монтажу, відсутність стороннього шуму, вібрації, збоїв в процесі роботи, а також відповідність вказаних виробником параметрів дійсності.

Договір на монтаж кондиціонера

Ми впевнені, що ви ретельно проглянули наведену інформацію. Але якщо ви бажаєте, щоб кліматичне обладнання було встановлено без помилок, з дотриманням всіх умов діючих стандартів, рекомендацій виробника, а також ваших побажань, то звертайтеся до нашої компанії «Wind» та укладайте договір на монтаж кондиціонера.

Перевагами замовлення професійного монтажу є:

  •       швидкість, висока якість виконання всіх робіт;
  •       офіційні гарантії, що захищають користувачів від зайвих витрат;
  •       тривалість безаварійної роботи кондиціонеру;
  •       можливість укладання договору на технічне обслуговування обладнання;
  •       виключення помилок, ефективність і безпечність встановленої системи.

При виникненні запитань, необхідності отримання кваліфікованої консультації чи допомоги професійних фахівців нашого сертифікованого центру, зв’яжіться з представниками компанії «Wind» зручним способом – через онлайн форму на сайті чи по телефону.